HJEM > Blogg > COB VS MIP VS SMD: Hvilken LED-pakketeknologi er riktig for prosjektet ditt i 2026?

Blogg

Oppdatert september 28, 2026

COB VS MIP VS SMD: Hvilken LED-pakketeknologi er riktig for prosjektet ditt i 2026?

Etter ISLE 2026 har SMD i praksis trukket seg ut av konkurransen om finepitch-elementer. Det virkelige spørsmålet er Micro COB vs. MIP – og svaret avhenger av applikasjonen din, ikke bare spesifikasjonsarket. Basert på over 300 prosjekter i 55 land.

DV

DOIT VISION Ingeniørteam

15 kjerneingeniører · Shenzhen, Kina Sist anmeldt:

September 28, 2026

Etter ISLE 2026 har SMD i praksis trukket seg ut av konkurransen om finepitch-elementer. Det virkelige spørsmålet er Micro COB vs. MIP – og svaret avhenger av applikasjonen din, ikke bare spesifikasjonsarket. Basert på over 300 prosjekter i 55 land.

Nøkkelfunksjoner
  • SMD er ute av konkurranse for finpitch under ~P2.0. Etter ISLE 2026 er COB og MIP de gjennomførbare rutene for innendørsvegger med nært sikt.
  • Velg etter applikasjon, ikke en enkelt spesifikasjonslinje. COB er ledende når det gjelder holdbarhet og forseglet overflate; MIP er ledende når det gjelder reparerbarhet og fargejevnhet.
  • 2026 panelbaserte bånd (EXW Shenzhen): P1.5 COB 1 390–1 695 dollar/m²; P1.2 COB 1 570–1 870 dollar/m²; P0.9 COB 2 250–2 500 dollar/m². Kontrollere, struktur og installasjon legger vanligvis til 20–40 %.
  • COB Pro er CE-, EMC- og RoHS-sertifisert. Bekreft modellsertifikater for din jurisdiksjon før du låser et bud.
Raskt svar – beslutningsmatrise for 2026
Velg mikro-COB
  • → Kontrollrom og kommandosentraler
  • → Styrerom i bedrifter, P1.2–P2.0
  • → Døgndrift, IP54 kreves
  • → Museum / luksusbutikk, P0.7–P1.2
  • → Budsjettbegrenset vs. MIP
Velg MIP
  • → Kringkastingsstudio / VP / XR
  • → 7,680 Hz + HDR10 / BT.2020 kreves
  • → Utleie og arrangementer, P1.2–P2.5
  • → Reparasjon av pikselfelt er kritisk
  • → Budsjettet tillater 30–50 % premie over COB
Hold deg til SMD
  • → Utendørsreklame, P3–P10
  • → Min. synsavstand > 3 m
  • → Midlertidig skilting for arrangementer
  • → Kostnadssensitiv innendørs P2.5+
01 — Bransjeskiftet i 2026

Hva ISLE 2026 bestemte

De fleste sammenligningene av COB, SMD og MIP på nettet ble skrevet da SMD fortsatt var en seriøs kandidat for fine-pitch-installasjoner. Den konteksten er borte. Etter ISLE 2026 nådde bransjen en klar arbeidskonsensus: SMD er ikke lenger den anbefalte arkitekturen for noen innendørs fine-pitch-installasjon på P2.0 eller lavere.

Alle de store produsentene av LED-skjermer – Unilumin, Leyard, Absen og de nyere merkene fra Shenzhen – viet sin premium-gulvplass utelukkende til COB- og MIP-produkter. SMD-paneler under P1.5 var påfallende fraværende i flaggskippresentasjoner.

ISLE 2026 bransjekonsensus: COB og MIP er nå de to primære tekniske rutene. SMDs rolle er i økende grad begrenset til P1.8 og over, utendørsreklame og kostnadssensitiv skilting på inngangsnivå. P0.9 og P0.7 pikselpitch-produkter – som bare kan oppnås med COB eller MIP – ble kommersiell levedyktige i 2026.

Den virkelige avgjørelsen i 2026 står mellom Micro COB og MIP – to fundamentalt forskjellige tilnærminger til den samme tekniske utfordringen: å gjøre pikslene mindre samtidig som skjermen holdes pålitelig nok for miljøene som krever det.

Ingeniørens merknad

Denne veiledningen bruker data fra DOIT VISIONs produksjonslinje, kalibreringslaboratorium og vedlikeholdslogger etter installasjon på tvers av over 300 prosjekter i 55 land. Vi skriver for å hjelpe deg med å ta den riktige avgjørelsen for prosjektet ditt – ikke for å selge deg et spesifikt produkt.

02 — Hvordan hver teknologi fungerer

Fysikken bak ytelsen

Forskjellene mellom COB, SMD, MIP og IMD starter på chipnivå – før en eneste piksel i det hele tatt lyser. Det er forståelsen av den fysiske strukturen som gjør ytelsesforskjellene nedstrøms lesbare.

COB — Chip-on-Board

I COB-pakker monteres bare LED-brikker direkte på PCB-substratet – ingen individuell pakkering, ingen separat lampehus. Hele brikkeoppsettet innkapsles deretter under et kontinuerlig lag med epoksyharpiks, noe som skaper en glatt, forseglet og enhetlig overflate.

Denne strukturelle endringen høres trinnvis ut. Konsekvensene nedover er betydelige:

  • Ingen utstikkende lampeperler som kan fange støt eller samle støv
  • Epoxyoverflaten oppnår 5H blyanthardhet – hardere enn de fleste telefonskjermer
  • IP54-beskyttelse som standard (vs. IP33 for SMD) uten ekstra forseglingskostnader
  • Pikselavstander under P1.0 blir fysisk oppnåelige – vår beste COB leveres til P0.62 i dag
  • Energiforbruk omtrent 40% lavere enn tilsvarende SMD ved samme lysstyrkenivå

Hva er «Micro COB» i 2026? «Micro COB» skiller paneler på P0.9 og lavere fra standard COB på P1.2–P1.8. I 2026 doblet Micro COB-inntektene seg fra år til år, drevet av kontrollrom og bedrifters AV-etterspørsel som erstattet projektorer og LCD-vegger. P0.7 Micro COB ble kommersielt tilgjengelig på ISLE 2026 for første gang.

SMD — Overflatemonteringsenhet

SMD pakker hver LED-brikke inn i et lite, separat hus – den velkjente «lampeperlen» – som deretter loddes fast på kretskortet. Dette har vært standard i bransjen i over to tiår.

Der SMD mislykkes med finpitch

Under P2.0 opptar individuelle SMD-lampehusstørrelser en økende andel av tilgjengelig overflateareal. Under P1.2 er komponentene fysisk for store til å passe uten at det går på bekostning av tetthet eller strukturell integritet. COB har ingen slik grense – den leveres rutinemessig med P0.7 i dag. Dette er en hard fysikkgrense, ikke et kvalitetsgap i produksjonen.

SMD er fortsatt det riktige valget for utendørsreklame P3–P10, kostnadssensitiv innendørs skilting P2.5+ og midlertidige arrangementsdisplayer der minimum synsavstand overstiger 3 meter.

MIP — Mikro-LED i pakke

MIP (Micro LED in Package) bruker masseoverføringsteknologi for å plassere Micro LED-brikker i overflatemonteringskompatible pakker, og kombinerer COBs oppløsningsevne med en reparasjonsmodell som er nærmere SMD.

Den viktigste strukturelle forskjellen: hver MIP-pikselenhet kan overføres individuelt. I motsetning til COB, der en skadet sone krever utskifting på modulnivå, støtter en MIP-skjerm bytte av pikselenheter i felten med riktig verktøy.

MIP-markedet for 2026 har delt seg inn i to forskjellige tilnærminger:

MIP på pakkenivå – klar for masseproduksjon

Videreføring av SMT-infrastruktur. Best for P1.2–P3.0. Passer til kommersielle skjermer, arrangementsproduksjon og forbrukerapplikasjoner.

  • Pikselområde: P1.2 – P3.0 ✓
  • SMT-kompatibel: Ja ✓
  • Produksjonsstatus: Kommersiell 2026 ✓
MIP på chipnivå — Nye teknologier · 2027–28

Sikter mot oppløsninger under P0.4. Ikke i kommersiell skala for masseproduksjon ennå på grunn av kostnads- og utbyttebegrensninger.

  • Pikselområde: Under P0.4 (mål)
  • SMT-kompatibel: Nei — masseoverføring
  • Produksjonsstatus: Begrenset, 2027–28

IMD — Integrert modulenhet

IMD-pakker kombinerer egenskapene til både SMD og COB, og dekker P0.4 til P0.9 med høy pålitelighet og sterk ytelse mot skader. IMD er spesielt relevant for integratorer som trenger ytelse under P1.0 til en mer tilgjengelig pris enn full COB.

03 — Sammenligning side om side

Den komplette spesifikasjonssammenligningen

Spesifikasjoner fra produksjonsenheter og etterinstallasjonsjournaler, ikke markedsføringsdatablader.

Spesifikasjon COB / Mikro-COB MIP (2026) SMD IMD
Min. pikselavstandP0.4 (kommersiell)P0.4 (fremvoksende)P1.2 (praktisk grense)P0.4 – P0.9
Overflatehardhet5H epoksy3–41H–2H (eksponerte perler)3–4
IP-klassifiseringIP54IP54IP33IP43
Maks oppdateringsfrekvens3,840 Hz standard (7,680 Hz tilgjengelig)7,680 Hz standard1,920–3,840 Hz3,840Hz
Kontrastforhold10,000: 1 +10,000: 1 +3,000–5,000: 18,000: 1 +
Energi vs. SMD~40% lavere~35% lavereBaseline~30% lavere
Reparerbarhet i feltBytte på modulnivåPikselenhetsnivå*Individuell lampeperleModulnivå
Dødpikselfrekvens (12 måneder)~0.2 / 10,000~0.3 / 10,000~1.8 / 10,000~0.5 / 10,000
HDR / bred fargeBT.709-standardenHDR10, BT.2020BT.709-standardenBT.709

* Reparasjon av MIP-piksler krever spesialverktøy og trente teknikere. Grønn = ledende · Gul = akseptabel · Grå = etterfølgende.

04 — Viktige ytelsesspesifikasjoner

Tallene som bærer vekt

Når man skriver en teknisk spesifikasjon eller presenterer for en sluttkunde, er det disse tallene som teller. Markedsføringsspråket er fjernet.

overflaten
5H
Blyanthardhet (COB-epoksy)
Håndterer miljøer med mye trafikk og regelmessig rengjøring uten forringelse.
Forfriske
7,680Hz
MIP kringkastingsstandard
Kreves for profesjonell kameraopptak i kringkasting og VP. COB tilgjengelig på forespørsel.
Kontrast
10,000:1
Både COB og MIP
Meningsfull for datavisualisering, nesten svart gjengivelse og skyggedetaljer.
Energi
-40%
COB vs. SMD
Vesentlig forskjell for døgnåpne kontrollromsinstallasjoner over en 5-års levetid.
Om oppdateringsfrekvens – kameratesten

3,840 Hz er minimumsfrekvensen for enhver installasjon som fotograferes eller filmes regelmessig – styrerom, arrangementslokaler og kringkastingsmiljøer. 7,680 Hz er terskelen for profesjonelle kameraer i kringkasting og virtuell produksjon. Under dette viser kameraer med høy bildefrekvens skannelinjer som er usynlige for det blotte øye, men umiddelbart synlige på kameraopptak. Utfør alltid en kameratest på den angitte avstanden før installasjonen godkjennes.

05 — Etter søknad

9 scenarier: Hvilken teknologi passer

Spesifikasjoner alene er ikke avgjørende. Slik er de fire teknologiene knyttet til applikasjonene AV-integratorer faktisk jobber med i 2026.

COB
Regjeringens kommandosentral
  • Døgnåpen oppetid, null feiltoleranse
  • IP54 for støvtett miljø
  • Spesifikasjon: P1.2–P1.5, 3,840 Hz, IP54
MIP
Kringkastings-/VP-/XR-volumer
  • 7,680 Hz for kameraopptak
  • HDR10 + BT.2020 bredt fargespekter
  • Spesifikasjon: P0.9–P1.5
MIP
Utleie av LED / Arrangementer / Scene
  • Hyppige monterings-/demonteringssykluser
  • Reparasjon av piksler på stedet via SMT-verktøy
  • P1.2–P2.5 typisk stigning
COB eller IMD
Bedriftsstyrerom / showroom
  • Kort synsavstand (<3 m)
  • Førsteklasses sømløs overflate
  • P1.2–P1.8 typisk stigning
Mikro-COB
Museum / luksusbutikk
  • Ultrafin tone for nært syn
  • Sømløs premium overflate
  • P0.7–P1.2 typisk stigning
MIP
Kontrollrom / NOC
  • Pikselreparasjon minimerer nedetid
  • Utmerket fargejevnhet
  • P0.9–P1.5 typisk stigning
SMD eller MIP
Detaljhandel / digital skilting
  • P2.5–P4 for de fleste bruksområder
  • Høy trafikk → MIP eller COB/GOB
  • SMD tilstrekkelig ved P3+ standard detaljhandel
SMD
Utendørs reklameplakat
  • P4–P10 standardområde
  • SMD fullt moden, lavest kostnad
  • Værbestandighet via kapslings-IP
SMD eller IMD
Budsjettbevisst innendørs skilting
  • P2.5–P3.9-området
  • SMD laveste inngangskostnad
  • IMD for sub-P1.5 med begrenset budsjett
Er du usikker på hvilken teknologi som passer til prosjektet ditt?

Vårt ingeniørteam kan gjennomgå søknaden, miljøet og budsjettet ditt i løpet av en 20-minutters samtale.

Be om en konsultasjon →
06 — Pikselavstand og pris

Prisreferanse for 2026 etter teknologi

Panelkostnad etter teknologi og pikselavstand – direkte fra fabrikk, EXW Shenzhen, kun panel (moduler + kabinett), fra vårt eget tilbudsarkiv. OEM- og volumpriser varierer.

Pixel Pitch SMD ($/m²) COB ($/m²) MIP ($/m²) Beste verdivalg
P3.0$720Ikke i vår rekkeIkke i vår rekkeSMD
P2.5$860Ikke i vår rekkeIkke i vår rekkeSMD
P1.5$ 1,415-1,530$ 1,390-1,695Ikke i vår rekkeOverlapping – spesifikasjonen bestemmer
P1.2 ★$ 1,825-2,035$ 1,570-1,870Ikke i vår rekkeCOB eller SMD (TCO)
P0.9Ikke levedyktig$ 2,250-2,500Sitat (kun P0.9)MIP (reparasjonsfordel)
P0.78Ikke levedyktig$ 4,650-4,800Ikke i vår rekkeCOB
P0.62Ikke levedyktig$ 10,350-10,450Ikke i vår rekkeCOB

★ P1.2 er den mest aktive konkurransesonen i 2026. COB produseres ikke over P1.875 i vår linje (COB Pro topper P1.875, COB Beta på P1.86) – P2.5 og grovere er SMD-territorium. MIP er for øyeblikket begrenset til P0.9. Kun panelkostnad – legg til 20–40 % for hele systemet (prosessor, struktur, installasjon, frakt, igangkjøring, reservedeler). Båndbredden er konfigurasjon: lav ende = 600 cd/m² ved 3,840 Hz, høy ende = 1,000 cd/m² ved 7,680 Hz. Reelle tilbud flyter ±10–15 %. SMD-priser er for 1000×500 mm-kabinettet – mindre Block-kabinetter har en høyere enhetspris.

COB-prisovergang – viktig datapunkt for 2026

Ved P1.2 ligger COB-panelkostnaden på eller under tilsvarende SMD – $1 570–1 870/m² mot $1 825–2 035/m² (SMD-priset på 1000 × 500 mm-skapet). Den gamle antagelsen om at «COB alltid er dyrere enn SMD» holder ikke lenger med denne prisen.

En advarsel som er verdt å vite: ved P1.5 overlapper de to båndene. COB starter lavere ($1,390/m² vs. $1,415/m²), men klatrer til $1,695/m² når du spesifiserer 1,000 nits ved 7,680 Hz – over SMDs tak på $1,530/m². Ved P1.5 er det spesifikasjonen som avgjør regningen, ikke emballasjen.

07 — 5 års total eierandel

Totale eierkostnader: Tallene som endrer beslutningen

Innkjøpsprisen for maskinvare er feil tall å sammenligne isolert. Her er to TCO-modeller hentet fra reelle prosjektdata.

Modell A — 40 m² regjeringskommandosentral (P1.2)

En systemintegrator evaluerte nylig COB kontra SMD for et offentlig kommandosenter. Kostnaden for SMD-paneler var 18 % lavere i starten. Ved å modellere en 5-årig vedlikeholdsprognose ble imidlertid COBs totale eierkostnader over 30 % lavere – verdt omtrent 140 000 dollar over kontraktsperioden.

KostnadskategoriSMD (P1.2, 40m²)COB (P1.2, 40m²)MIP (P1.2, 40m²)
Kjøp av panel (år 0)~ $ 88,000~ $ 120,000~ $ 116,000
Årlig vedlikehold (gjennomsnittlig år 1–5)~$107 850/år~$107 850/år~$107 850/år
Totalt vedlikehold over 5 år~ $ 60,000~ $ 17,500~ $ 14,000
5-års totalkostnadsestimat~ $ 148,000~130 000 dollar (–7 %)~130 000 dollar (–12 %)

Modell B — 20 m² styrerom for bedrifter (P1.5)

KostnadspostMikro-COBSMD (tilsvarende tonehøyde)
Maskinvare (20m², P1.5)$ $ 38,000 48,000-$ $ 26,000 34,000-
Vedlikehold i år 1–2$ $ 200 600-$ $ 800 2,400-
Vedlikehold i år 3–5$ $ 400 1,200-$ $ 2,400 6,000-
Energi (5 år, 12 timer/dag @ 0.12 USD/kWh)$ $ 3,200 4,800-$ $ 5,200 7,800-
5 år totalt$ $ 45,800 60,600-$ $ 38,400 56,200-

Basert på DOIT VISION-prosjektdata. Energi til en kommersiell pris på 0.12 dollar/kWh. Ved døgnkontinuerlig driftsintensitet når COB paritet i år tre.

Hvordan presentere dette for sluttkunder: Ikke gå i spissen med prisforskjellen på maskinvare. Gå i spissen med 5-årsavtalen og presenter COBs premie som en reduksjon i vedlikeholdsrisiko. For driftskritiske miljøer er ikke spørsmålet «har vi råd til COB?» – det er «har vi råd til å ha en død piksel på en kontrollromsskjerm til 400 000 dollar i det tredje året?»

Få en prosjektspesifikk TCO-analyse

Send oss ​​installasjonsstørrelsen, pikselavstandskravet og driftstimer – vi modellerer 5-årskostnaden for deg.

Be om TCO-analyse →
08 — Hva produsentene sier

Bransjeuttalelser fra ISLE 2026

Uttalelser fra store LED-skjermprodusenter på og etter ISLE 2026, samlet fra offentlige presentasjoner og bransjekommunikasjon.

Unilumin teknologi

«For Micro in Package har bare noen få selskaper oppnådd masseproduksjon. MiPs fordel ligger i miniatyriseringen av emballasjen samtidig som lysstyrke, fargekonsistens og andre produktegenskaper opprettholdes.»

Leyard Group

«MiP tilbyr mange fordeler, inkludert lysblanding, ensartethet, lave reparasjonskostnader og redusert vanskelighetsgrad for stikkprøvetesting. COB kan bare innkapsle brikker med bilateral størrelse større enn 100 μm, mens MiP kan innkapsle brikkestørrelser under 60 μm.»

Fraværende

«MIP kan gjenbruke SMD-produksjonsutstyr, noe som reduserer store investeringer i eiendeler. COB viser høy lysstyrke og høy kontrast med HDR-effekter – det har betydelige fordeler i forhold til SMD-produkter når det gjelder skjermstabilitet.»

DOIT VISJON

«COB er den absolutte lederen innen pålitelighet og stabilitet. MIP på pakkenivå representerer en videreføring av eksisterende SMT-muligheter. MiP og COB på chipnivå vil forbli parallelle baner inntil bransjens teknologi, produksjonskostnader og produksjonsutstyr er forent.»

09 — Spørsmål du bør stille leverandøren din

Evaluering av leverandører av finpitch-LED i 2026

Bruk følgende spørsmål for å avdekke kvalitet, produksjonskapasitet og ekte ettersalgsengasjement:

  1. Hva er deres førstepassasjeutbytte for COB-moduler?
    Ledende produsenter sikter mot >99.5 %. Under 98 % tyder på kvalitetskontrollutfordringer som direkte fører til døde piksler i felten.
  2. Hvordan beskytter du LED-er under andre omstrømning?
    Dette er det vanligste feilpunktet i lavnivå-COB-produksjon. Be om spesifikk prosessdokumentasjon – svaret avslører produksjonskompleksitet.
  3. Hva er garantigrensen og kravprosessen for døde piksler?
    Legitime leverandører tilbyr garantier på 0.0001 % eller bedre døde piksler med dokumenterte erstatningsprosedyrer, ikke vage «vi ordner det».
  4. Har dere ekstra moduler/paneler i 3 år etter kjøp?
    Fargetilpasning i LED-serier forringes over tid; reservedel fra samme produksjonsserie er avgjørende for sømløse reparasjoner.
  5. Hvilke kontrollsystemer er COB/MIP-modulene dine kalibrert for?
    Nova Star og Colorlight er standardkontrollerne for COB og MIP i vår serie – kalibreringsdata på COB-modulnivå må leveres i riktig format for ditt spesifikke sendekort og prosessor.
  6. Hvilke sertifiseringer har dette produktet?
    COB Pro har CE-, EMC- og RoHS-sertifiseringer. Bekreft nøyaktig hvilke modellsertifikater din jurisdiksjon krever før du legger inn et bud – kravene varierer fra land til land og fra sluttbrukermiljø.
  7. Kan dere tilby referanseinstallasjoner med tilsvarende driftsintensitet?
    Be om referanser som samsvarer med bruksscenariet ditt. COB i et museum krever en annen validering enn COB i et kringkastingsstudio døgnet rundt.
Produsent
DOIT VISJON
Forfatter
Kris Liang, medgründer
Forfatteropplevelse
19 år med LED-teknikk
Innholdstype
Artikkel – Teknologisammenligningsguide
Hovedtema
COB vs MIP vs SMD LED-pakketeknologi 2026
Dato Publisert
juni 2026
Dato gjennomgått
september 2026
Industrier
LED-skjermproduksjon, AV-integrasjon, finpitch-skjerm
Spesifikasjoner
COB Pro: CE, EMC, RoHS. Square 1000 og Square 960 har også CB (IECEE).
FAQ

SMD monterer forhåndspakkede LED-lamper på kretskortet. COB hopper over braketten helt – bare brikker festes direkte til kretskortet, ledningsbundet og deretter innkapslet i epoksyharpiks i ett trinn. COB-skjermer har ingen eksponerte lampekopper, en 5H-hard overflate, IP54-beskyttelse, bredere synsvinkler og overlegen pålitelighet ved fine avstander under P1.5.

Ingen av dem er universelt bedre – de utmerker seg i forskjellige scenarier. COB er ledende på mekanisk holdbarhet, IP-beskyttelse og er det foretrukne valget for faste installasjoner i premiumklassen. MIP er ledende på reparerbarhet, fargeuniformitet og kompatibilitet med eksisterende SMT-produksjonsinfrastruktur. Ved ultrafine avstander under P0.9 kan MIP innkapsle mindre brikker (100 μm).

Ja – COB-en byttes ut på modulnivå, vanligvis 200 mm × 200 mm. Ingen spesialverktøy kreves utover en skrutrekker. DOIT VISION-data etter installasjon viser omtrent 0.2 døde piksler per 10 000 LED-er for COB vs. 1.8 for tilsvarende SMD etter 12 måneder.

Micro COB refererer til COB LED-skjermer under P0.9. Standard COB dekker vanligvis P1.0–P2.0. Fra og med 2026 er P0.9 Micro COB kommersielt tilgjengelig; P0.7 ble tilgjengelig i begrenset grad på ISLE 2026.

I vårt sortiment: SMD (blokk/murstein) P1.25 til P3.91; COB Pro P0.62 til P1.875; COB Beta P1.25 til P1.86; kun MIP P0.9. Vi produserer ikke COB på P2 eller grovere, og vi produserer ikke MIP på noen annen tone enn P0.9 i dag.

Ikke ved alle tonehøyder – det kommer an på. Ved P1.2 ligger COB på eller under tilsvarende SMD ($1 570–1 870/m² vs. $1 825–2 035/m²). Ved P1.5 overlapper de to båndene: COB er billigere nederst i intervallet ($1 390 vs. $1 415/m²), men dyrere øverst ($1 695 vs. $1 530/m²) når du legger til lysstyrke og forfriskning. Så ingen av de generelle påstandene holder – «COB er alltid dyrere» er feil ved P1.2, og «COB er alltid billigere» er feil øverst i P1.5-intervallet.

COB- og MIP-panelene i vår serie bruker Nova Star- eller Colorlight-kontrollere via standard Gigabit Ethernet – det samme økosystemet som SMD. Bekreft det spesifikke sendekortet og prosessormodellen mot dine krav til oppløsning og oppdateringsfrekvens under tilbudet.

Praktisk regel: minimum komfortabel synsavstand (meter) ≈ pikselavstand (mm). Så P1.2 = komfortabel fra ~1.2 m; P0.9 = fra under 1 meter, noe som gjør den egnet for museumsmøbler og nærskilting.

Ja. DOIT VISION tilbyr komplette OEM- og private label-tjenester, inkludert tilpassede kabinettstørrelser, merkede frontrammer, tilpassede firmwarekonfigurasjoner og white-label-dokumentasjon. Kontakt vårt ingeniørteam for å diskutere prosjektkravene dine.

Relaterte produkter
Innendørs videovegger
COB Beta

Flip-chip COB-teknologi til en pris som er konkurransedyktig med premium SMD. Bransje...

Se spesifikasjoner
Plakater og alt-i-ett
COB LED-plakat

Flip-chip COB frittstående digital skilting med felles katode energisparende design...

Se spesifikasjoner
COB Pro finpitch COB LED-videovegg i kontrollrommet
Innendørs videovegger
COB Pro

Flip-chip COB med overflatebeleggfilm for uovertruffen kontrast og flathet. 3-i...

Se spesifikasjoner
Arrangementer og utleie
Trippelbrettet LED-plakat

Flip-chip COB frittstående plakat. Skjerm 1280 × 1920 mm; brettes til 640 × 1920 mm for ...

Se spesifikasjoner
Alt-i-ett LED-skjerm for- og bakfra med valgfrie mobile stativer
Innendørs videovegger
Alt-i-ett COB LED-TV

En veggmontert COB LED-skjerm for møterom og hjemmekinoanlegg med stor skjerm....

Se spesifikasjoner
Innendørs videovegger
MIP

MIP 0202 Micro LED i pakke – neste generasjons fine pitch-arkitektur. 100...

Se spesifikasjoner
Gi oss oppsummeringen

Start prosjektet ditt.

En tegning, et bilde av byggeplassen eller en tidlig idé. Fortell oss hva du planlegger og jobb gjennom detaljene med vårt ingeniørteam.

Vi bruker disse opplysningene til å svare på prosjektet ditt. Personvernerklæring.